Adalet Bakanlığı
Ünal ŞAŞMAZ
Kurum Müdürü
RESMİ KURUMLAR
HAVA DURUMU
IZMIR     AMACIMIZ

    Medeniyetler ; İnsanlık tarihiyle başlayan suç - ceza - adalet denklemindeki eşitlikler arasındaki dengeyi sağlamak ve bu denklemdeki bilinmeyenleri bulmayı görev edinmişlerdir.
Toplumlar cezanın infazından önce suça sebebiyet veren etmenlerin sosyolojik, psikolojik ve ekonomik olarak ortadan kaldırılması üzerine çalışmaktadır. Ancak realiteye bakıldığında toplumda günden güne artan suçlu sayısıyla karşı karşıyayız. Ülkemizde uygulanmaya çalışılan insan merkezli infaz rejiminde hedef , ceza infaz kurumunda bulunan suçlunun rehabilite edilerek topluma faydalı birey olarak kazandırmaktır.

Isparta E Tipi Ceza İnfaz Kurumumuzda ;
İdari, güvenlik ve gözetim servisi personelimiz yanında uzman doktorlarla, fizik tedavi uzmanımız, psikiyatr doktorumuz , sağlık memurları ve yardımcı hizmet personelimizle insan onuruna yakışır ,sağlıklı , temiz bir ortamda fiziksel ve ruhsal engelli hükümlü-tutukluların cezalarının infazı ve tedavileri sağlanmaktadır.

Isparta E Tipi Ceza İnfaz Kurumumuzda resim, çini ,müzik aletleri kursu planlaması yapılmış olup, hükümlü ve tutukluların güzel vakit geçireceği hobi bahçesi planlanmıştır. Hükümlü ve tutukluların fiziksel olarak mümkün olanlara istekleri doğrultusunda açık spor sahasında spor imkanı verilmektedir.
Söz konusu sosyal faaliyetler sayesinde hükümlü ve tutukluların kendilerine olan güvenlerini artırarak psikolojik ve bedenen tahliyeleri sonrası topluma hazırlanmaları amaçlanmaktadır.

T.C. Adalet Bakanlığı Isparta E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. WebTasarım Sercan BULUT